Naujasis Tesla modelis

Dar pakankamai neseniai daugumai lietuvių Tesla vardas nedaug ką sakė, o dabar jau praktiškai visi žino šį elektromobilių gamintoją. Gatvėse taip pat galime sutikti ne vieną Teslą transporto priemonę, o pasaulyje tai yra vienas iš populiariausių elektrinių automobilių prekės ženklų. O labiau besidomintys elektromobiliais tikrai žinos, jog neseniai buvo išleistas naujas modelis – Tesla Model Y.

Tai yra pilnai elektrinis krosoveris, kuris, pasak Telsa įkūrėjo bei generalinio direktoriaus Elono Musko, vienu įkrovimu gali nuvažiuoti beveik 500 kilometrų, o iki beveik 100 kilometrų per valandą greičio įsibėgėja per 3,5 sekundės, kas yra tikrai įspūdingi skaičiai. Norint įsigyti tokį automobilį gali tekti pakloti nuo 40000$ iki kiek daugiau nei 60000$, priklausomai nuo komplektacijos.

Interjeras, komfortas


Tesla Model Y neturės pakeliamų durų, kokios sumontuotos didesniame krosoveryje Model X, o visas interjeras atrodo panašiai į Telsa Model 3. Panašumas į šį modelį bus ir tas, jog viduje praktiškai nebus mygtukų ir visas valdymas bus per didelį ekraną, kurio centre matysime ir prietaisų skydelį bei jo parodymus. Taip pat bus įmontuotas aukštos kokybės stiklai su stipria tonacija, kad būtų išvengta ryškių saulės spindulių. O jeigu automobilyje norėsite keliauti su didesne kompanija, bus galimybė papildomai įsigyti trečią sėdynių eilę, kuri kainuos maždaug 3000$, tačiau yra vienas niuansas – ji bus parduodama kažkiek vėliau, tik įpusėjus gamybos eigai.

Saugumas ir papildomos funkcijos

Kalbant apie autonominius ar pusiau autonominius automobilius vienas iš dažniausiai iškylančių klausimų yra jų saugumas bei patikimumas, ne išimtis ir Telsa gaminiai, kurie daugumos priskiriami būtent prie tokių
transporto priemonių. Tačiau nerimauti nereikėtų, kadangi nėra nė vieno pranešimo apie kažkokį naujojo Telsa modelio susidūrimą bandymų metu. Be to, Tesla jau seniai žinoma dėl itin pažangios pusiau autonominės autopiloto sistemos. Automobilyje taip pat bus pagrindinės saugumą užtikrinančios funkcijos: automatinis avarinis stabdymas su pėsčiųjų aptikimu, standartinis įspėjimas apie nukrypimą nuo kelio su pagalbine kelio juostos palaikymo funkcija bei, jau anksčiau minėta, prisitaikanti greičio palaikymo sistema su pusiau autonominiu vairavimo režimu.

Be viso to Tesla Model Y vairuotojai galės džiaugtis didžiuliame ekrane pasiekiamomis pramogomis. Ten bus galima naudotis Netflix, Hulu, YouTube programėlėmis, žaisti vaizdo žaidimus, kas bus puikus laiko praleidimas automobiliui kraunantis arba tiesiog kažko laukiant.